اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 25
    کد: 187569
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۹/۰۵
    شهردار منطقه 8 مشهد خبر داد:

    تشکیل کارگروه ساماندهی اصناف پرزباله

    شهردار منطقه هشت : حفظ بهداشت محیط شهری و پیشگیری از پراکنش زباله در معابر اصلی شهر با ساماندهی اصناف پرزباله
    تشکیل کارگروه ساماندهی اصناف پرزباله

    یکی از مهم‌ترین عوامل پراکنش زباله در معابر شهری اصناف بوده که به‌دلیل رعایت‌نکردن موازین بهداشتی و رهاکردن زباله‌ها در طول روز، موجب بروز نارضایتی میان شهروندان، به خطر افتادن سلامتی آن‌ها و نازیباشدن منظر شهری می‌شوند.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطهق هشت : شهردار منطقه هشت با اعلام خبر تشکیل کارگروه سامامندهی اصناف پرزباله ؛ کافی‌نبودن فضای کسب برای نگهداری ضایعات در طول روز، نداشتن سطل زباله استاندارد و متناسب با زباله تولیدی و عادت‌ ناپسند ریختن زباله در معبر را از جمله عوامل اصلی بروز این ناهنجاری بیان کرد.
    مهندس شیرازی ادامه داد: با هدف حفظ بهداشت محیط شهری و پیشگیری از پراکنش زباله در معابر اصلی شهر و در راستای کاهش آلودگی محیطی، ارتقای رفاه شهروندان و افزایش رضایتمندی عمومی، شهرداری منطقه8 مشهد نسبت به سامان‌دهی اصناف پرزباله و صدور اخطاریه‌های لازم اقدام کرده است.
    وی افزود: طرح سامان‌دهی اصناف پرزباله شامل میوه‌فروشی‌ها، اغذیه‌ها، هتل‌ها، سوئیت‌آپارتمان‌ها، واحدهای اقامتی، رستوران‌ها و همه صنوف تولیدکننده است که طبق مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد این اصناف باید برای جمع‌آوری پسماند و ضایعات خود با انعقاد قرارداد با بخش خصوصی برای جمع‌آوری آن‌ها اقدام کنند.
    شهردار منطقه هشت تصریح کرد: با توجه به رشد جمعیت و توسعه شهرنشینی یکی از معضلات اجتماعی در حال گسترش، تولید روزافزون پسماند و زباله است اصناف با سد معبر، تخلیه زباله و استفاده‌نکردن از سطل زباله باعث ایجاد نازیبایی در معابر و انظار عمومی شده‌اند که به دلیل بی‌توجهی به اخطاریه‌های صادرشده، برای رفع آن‌ها اقدام شود.
    رئیس اداره خدمات و محیط زیست شهری شهرداری منطقه هشت با تشریح اهداف و وظایف کارگروه ساماندهی اصناف پرزباله بیان داشت : : یکی از اصناف پرزباله که ساکنان منطقه برای تراکنش زباله‌شان گلایه دارند هتل‌ها، سوئیت‌آپارتمان‌ها و واحدهای اقامتی است. اهمیت این موضوع و گلایه‌های شهروندان از اصناف پرزباله به‌ویژه واحدهای اقامتی در منطقه سبب شد تا در جلسه شورای بهداشت برای رفع این مشکل کارگروهی با حضور کارشناسان خدمات شهری و مرکز بهداشت ثامن برگزار شود و بازدیدهای میدانی از این مراکز انجام شود.
    دکتر جلال بیوکی با اشاره به وجود بیش از 900 واحد اقامتی شناسایی شده در این منطقه توضیح داد: با وجود تعداد زیاد واحدهای اقامتی بالغ بر واحد 800 از آن‌ها برای جمع‌آوری زباله‌ها و پسماندهایشان تعیین تکلیف نشده‌اند و بر همین اساس به آن‌ها اخطار داده می‌شود.
    بیوکی گفت: در این بازدید علاوه‌بر اخطارهای لازم سامان‌دهی زمان زباله‌گیری واحدهای اقامتی، زمان زباله‌گیری، عقد قرارداد برای جمع‌آوری زباله و پسماند و محل نگهداری پسماند در واحد اقامتی مربوطه بررسی گردید.
    وی از تمامی شهروندان، ساکنان و کسبه خواست با توجه به اینکه تخلیه زباله در معابر عمومی باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل آلودگی‌های زیست محیطی و بهداشتی می‌شود، علاوه‌بر رعایت بهداشت عمومی در محیط سکونت و کسب و کار از اشغال معبر عمومی و پیاده‌روها خودداری کرده و همکاری لازم با خدمتگزاران شهر را داشته باشند.
    رئیس خدمات شهری منطقه تصریح کرد: در بازدید کارگروه ساماندهی اصناف پرزباله ، ضمن مراجعه حضوری کارشناسان خدمات شهری و نماینده مرکز بهداشت ثامن به واحدهای اقامتی مختلف علاوه‌بر آموزش به متصدیان و مالکان صنوف در رابطه با تهیه ظرف زباله استاندارد، جلوگیری از پراکنش ضایعات در معابر توجیه و دستورالعمل مربوطه به صورت اطلاعیه تحویل شده است.

     

    تعداد بازدید: 25
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر