اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 88
    کد: 34999
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۱۰/۲۸

    هرس و باز پیرایی بیش از 20هزار اصله درخت کهنسال بوستان بزرگ کوهسنگی

    هرس و باز پیرایی بیش از 20هزار اصله درخت کهنسال بوستان بزرگ کوهسنگی به همت اداره فضای سبز شهرداری منطقه 8
    هرس و باز پیرایی بیش از 20هزار اصله درخت کهنسال بوستان بزرگ کوهسنگی

    سرپرست شهرداری منطقه هشت با اعلام خبر فوق افزود : به منظور بهینه سازی و زیبایی بیشتر بوستان کوهسنگی عملیات شناسایی ، بازدید و قطاعی درختان خشک با هدف پیشگیری از بروز حوادث و رفع نازیبایی ها انجام و با همت اداره فضای سبز شهرداری منطقه هرس درختان صورت پذیرفت.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 8 ، مهندس کوثری افزود: ماهمواره در تلاشیم تا باحفظ و نگهداری انبوه درختان بوستان بزرگ کوهسنگی چهره ای تازه و بانشاط برای همشریان وزائرین عزیز شهرمان ترسیم کنیم به همین منظور با آغاز فصل زمستان و شروع خواب زمستانی به منظور جلوگیری از شکستن شاخه های درختان در اثر بارش برف و امکان رویش جدید سرشاخه ها در فصل بهار؛ عملیات هرس درختان پارک انجام گرفته است . مهندی کوثری افزود : بازپیرایی شاخه های درختان هرساله با هدف رفع خطر شاخه های خشک، حذف شاخه های بیمار و آفت زده و همچنین آراستگی درختان انجام می شود.
    سرپرست شهرداری منطقه هشت در ادامه بیان داشت : هرس زمستانه درختان با هدف پیراستگی و بهبود کارآیی درختان از اواخر پاییز در سطح بوستان آغاز و طی مدت دو ماه با هرس بیش از 20هزار اصله درخت کهنسال به اتمام رسید .
    کوثری اظهار داشت : در انجام عملیات هرس به نوع گیاه، سن آن، موقعیت ، سلامت، فرم اولیه و شدت میزان هرس در سال‌های قبل توجه شده است .
    وی در ادامه بیان کرد : در طرح امسال کل درختان بوستان مورد باز پیرایی وهرس قرار گرفتند.
    سرپرست شهرداری منطقه 8مشهد از دیگر اهداف اجرای هرس را برقراری توازن بین اندام‌های هوایی و زیرزمینی ، زیباسازی منظر شهری، ایجاد دید کافی در تقاطع‌های اصلی و فرعی و رضایتمندی برای شهروندان دانست.
    گفتنی است طرح عملیات هرس درختان بوستان به تشخیص کارشناسان فنی اداره فضای سبز بوستان کوهسنگی شهرداری منطقه 8مشهد انجام گردیده است .

     

    تعداد بازدید: 88
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر