اوقات شرعی
 • یکشنبه،24 شهریور 1398
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 106
    کد: 35161
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۱۱/۰۲

    شهردار منطقه هشت : افزایش مهارت های اجتماعی گامی به سوی ارتقاء سطح زندگی شهروندان است.

    اجرای فاز سوم طرح " محله ما محله زندگی " با هدف ارتقا سطح فرهنگ و آگاهی و افزایش مهارتهای شهروندی
    شهردار منطقه هشت : افزایش مهارت های اجتماعی گامی به سوی ارتقاء سطح زندگی شهروندان است.

    به گزارش روابط عمومی منطقه 8 :
    اجرای طرح محله ما، محله زندگی با هدف آموزش های شهروندی، شناسایی و ارائه راهکار برای آسیب های اجتماعی
    شهردار منطقه هشت با اعلام خبر آغاز فاز سوم طرح محله ما محله زندگی خاطر نشان کرد : برگزاری دوره‌‌های آموزشی و اردوهای اجتماعی با هدف افزایش مهارت های اجتماعی و تقویت بنیان خانواده و داشتن جامعه ای سالم و موفق از اقدامات موثر و برنامه ریزی شده در راستای تحکیم بنیان خانواده و همچنین تشریح و تبیین موضوعات و مسائل مختلف اجتماعی همچون فضیلت های اخلاقی ، حجاب ، رفتارهای سالم و بهنجار اجتماعی شهروندی ، سبک زندگی و گرایش های فرهنگی از اقدامات مدیریت شهری در ارتقای سطح فرهنگ عمومی و زمینه ساز شهری سالم و پویا میباشد.
    وی افزود : پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی مردم در برابر این آسیب‌ها، معرفی و ترویج تغذیه سالم، بهداشت فردی و محیطی و سلامت جسمی ‌و روانی در میان شهروندان و زائران و سلامت همگانی از اهداف ایده ال مدیریت شهری از اجرای طرح محله ما محله زندگی میباشد.
    مهندس اصغری: از تاثیرگذاری این طرح طی دوره های گذشته سخن گفت و اذعان داشت: اموزش به بانوانی که خانه دارند و به دلیل مشغله های زندگی موقعیت کسب مهارت های علمی روز را دارا نیستند امری شایان توجه می باشد که خوشبختانه معاونت فرهنگی شهرداری مشهد طی سالهای اخیر به آن پرداخته و در غالب طرح هایی ابعاد مختلف پرورش این قشر را مدنظر قرار داده است.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 8، طرح محله ما، محله زندگی از ابتدای سال جاری با هدف آموزش های شهروندی، شناسایی و ارائه راهکار برای آسیب های اجتماعی و ... در این منطقه آغاز گردید و تا کنون ادامه داشته است. مهندس اصغری با بیان این مطلب افزود: این طرح با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی شهروندان، ارتقای سلامت روان و آموزش مهارت‌های زندگی اجرا می‌شود.
    مهندس اصغری با اشاره به ایجاد و گسترش فعالیت‌ها و ارائه خدمات اجتماعی مناسب به شهروندان بیان داشت : از اهداف این طرح نیز می‌توان به اقدامات موثر پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سلامت همگانی، تلاش برای دسترسی عادلانه عموم شهروندان به خدمات اجتماعی شهرداری و بهره‌گیری از فرصت‌های اجتماعی و توانمندسازی تشکل‌های مردمی ‌اشاره کرد..
    شهردار منطقه 8 با اشاره به آغاز فاز سوم طرح محله ما محله زندگی خاطر نشان کرد: قرار است در فاز سوم طرح ((محله ما محله زندگی)) کلاسهای کارآفرینی ویژه بانوان در سطح منطقه برگزار کنیم.مهندس اصغری با تاکید بر اینکه اساتید دوره افراد مورد تایید سازمان فرهنگی شهرداری هستندعنوان کرد: کلاسها در هر محله و در مراکز آموزش عالی ، مساجد یا مدارس برگزار می شود تا فراگیران دسترسی راحتتر ی به این کلاس ها داشته باشند.
    مهندس اصغری شرط حضور بانوان علاقه مند در این جلسات را داشتن حداقل مدرک دیپلم عنوان کرد و گفت: در این دوره به شهروندان در زمینه کارآفرینی آموزش داده خواهد گردید.
     

    تعداد بازدید: 106
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر