فهرست طبقات
پربازدیدترین مطالب آموزش های شهروندی
یکشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۲۱ ۱۷۸
چچ
2KLZhdmI2LLYtCDYtNmH2LHZiNmG2K/ZiiDZhdmE2Yog2Ygg2KzZh9in2YbZiiDZh9mF2LHYp9mHINio2Kcg2KrYrdmD2YrZhSDZh9mI2YrYqiDZiCDZhti42KfZhSDYp9ix2LLYtNmKINiu2KfZhtmI2KfYr9mH

آموزش شهروندی ملی و جهانی همراه با تحکیم هویت و نظام ارزشی خانواده

تراریوم چیست ؟
کلمه تراریوم، کلمه‌ای لاتین است که از دو قسمت Terra به معنی خاک و زمین و -rium به عنوان پسوند مکان تشکیل شده است. بر این اساس می‌توان این عبارت را به ” نمایشگاه جانداران زمینی” ترجمه کرد. به عبارتی دیگر، یک تراریوم جلوه‌هایی از نمونه‌های زندگی گیاهی یک منطقه یا اقلیم را دربرمی‌گیرد.
این محصول اولین بار توسط یک پزشک جراح انگلیسی به نام ناتانیل وارد Nathaniel Ward در سال ۱۸۲۷به شکلی کاملاً تصادفی ساخته شد.

تراریوم محیط مرطوب و مناسبی برای انواع گیاهان فراهم و زیبایی محیط را دو چندان می‌کند. اگر می‌خواهید گلخانه‌ای مینیاتوری داشته باشید، به جای چند گلدان کوچک با گل‌های متفاوت، از تراریوم یا باغ‌ شیشه‌ای که این روزها مد شده‌ است، استفاده کنید.
برای درست کردن تراریوم نهال کوچک لازم دارید.
درست کردن تراریوم با کاشت نهال داخل گلدان متفاوت است. اصلی‌ترین تفاوت آن این است که تراریوم محیط بسته یا نیمه بسته شیشه‌ای یا پلاستیکی است. معمولا دبیران از این روش برای آموزش چرخه آب استفاده می‌کنند.
اکثر گیاهان کوچک آپارتمانی به خصوص آن‌هایی که در محیط مرطوب خوب رشد می‌کنند، مناسب تراریوم هستند.
تعداد گیاهان تراریوم به اندازه ظرف بستگی دارد. تراریوم را خیلی شلوغ نکنید و جا برای رشد گیاهان بگذارید.
جهت ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه فرمایید:
https://www.tasvirezendegi.com/make-terrarium/
جهت موارد دیگر آموزشی به لینک زیر مراجعه فرمایید:https://amuzesh.etefaq.org/task/listco

آدرس کوتاه شده: