اوقات شرعی
     
   • شهدای کوه نور

     

    زنده نگاه داشتن یاد شهدا با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

    جمهوری اسلامی ایران در  هشت سال دفاع مقدس شاهد پایمردی و استقامت مردم ایران برای دفاع از ارزش ها و صیانت از این مرز بوم بوده است. در دفاع مقدس این مردم دلاور رشادت ها و حماسه هایی آفریدند که همه معادلات دنیا را بهم ریخت و این انقلاب را بین تمام انقلاب های دنیا متمایز کرد.
    افتخارات هر سرزمینی موجب مباهات و بزرگی آن ملت است و حال آن که هشت سال دفاع مقدس سرشار از این افتخارات است و بسیاری از رشادت های این رزمندگان مغفول مانده است.

    فرهنگسرای پایداری هر ساله برنامه های متنوعی را برای به تصویر کشیدن پایمردی و حماسه های این دوران تدارک می بینید و در نقاط مختلف شهر مردم را با فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان اسلام  آشنا می کند. امسال نیز مانند سال های گذشته این فرهنگسرا از روزهای نخست سال به این امر مهم پرداخته است و با برگزاری برنامه های متنوع از جمله جبهه همین نزدیکی در ایام نوروز 32 هزار نفر را مورد مخاطب قرار دادند.

    از جمله برنامه هایی که در سال 95 پیش بینی شده است ویژه برنامه سوم خرداد با نام خاک معطر است. سوم خرداد روز ملی مقاومت و ایثار و پیروزی است و این فرهنگسرا آماده همکاری و پشتیبانی از  تشکل های فرهنگی در برگزاری برنامه های بزرگداشت این روز است.

    جبهه همین نزدیکی کار ویژه فرهنگسرای پایداری است که مورد استقبال علاقه مندان از سراسر کشورقرار گرفته است، با نیت درک ملموس حال و هوای رزمندگان در دوران دفاع مقدس و نحوه ی رزم آنان و همچنین آشنایی با سیره و منش شهدا و ایجاد رفاقت بین رزمندگان امروز و دیروز و شهدا، مجموعه ی موضوعی دفاع مقدس با نام جبهه همین نزدیکی در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) مشهد  از سال 90 ایجاد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

    جبهه همین نزدیکی امسال نیز در حال برگزاری است و با برنامه های متنوع دفاع مقدس، رشادت و ایثارگری رزمندگان را به تصویر می کشد.جبهه همین نزدیکی در ماه رمضان به صورت ویژه هر شب با اجرای برنامه پذیرای مخاطبان است که در این ماه ویژه برادران خواهد بود.

    مشارکت با بنیاد فرهنگی سردار شهید محمد ناصر ناصری در برگزاری بزرگداشت شهید ناصری در  17 مرداد( سالگرد شهید) و طرح روایت حماسه که مرحله نخست آن ثبت تصویری سیره تربیتی والدین شهدا است، از دیگر برنامه های پیش بینی شده فرهنگسرای پایداری برای ترویج فرهنگ غنی دفاع مقدس است.
    برگزاری نمایشگاه داستان ایستادگی به مناسبت بزرگداشت دفاع مقدس، اربعین با شهدا در ایام اربعین و حمایت از کاروان های راهیان نور از دیگر برنامه های پیش بینی شده این فرهنگسرا در سال 95 است.


    منبع:  فرهنگسرای پایداری

     
    تعداد بازدید :555
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی: