اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 11
    کد: 190816
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
    در راستای رفاه حال شهروندان، آرام سازی محیط شهری، حذف اغتشاشات و آلاینده های محیطی:

    ساماندهی مشاغل آلاینده خیابان امام رضا (ع) و نامجو

    شهردار منطقه 8 مشهد از ساماندهی مشاغل آلاینده خیابان امام رضا (ع) و نامجو در این منطقه خبر داد.
    ساماندهی مشاغل آلاینده خیابان امام رضا (ع) و نامجو

    شهردار منطقه 8 مشهد از ساماندهی مشاغل آلاینده خیابان امام رضا (ع) و نامجو در این منطقه خبر داد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، علی شیرازی ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای رفاه حال شهروندان، آرام سازی محیط شهری، حذف اغتشاشات و آلاینده های محیطی، طرح ساماندهی اصناف در معابر اصلی و عمومی، سطح منطقه در دست اجرا است.
    وی افزود: مشاغل مزاحم و آلاینده به عنوان پدیده هایی که از موقعیت مکانی نامناسب و سازمان نیافته برخی از فعالیت های تولیدی، صنعتی و خدماتی در فضاهای شهری ناشی شده اند، بر سلامت جسمی و روحی شهروندان و نیز سیمای شهرها اثرات سوء و نامطلوب دارند.
    شیرازی با اشاره لزوم ساماندهی مشاغل آلاینده گفت: در راستای رسیدگی نارضایتی مردمی در معابر عمومی و پیاده روها؛ مجموع 522 مورد مشاغل آلاینده در سطح نواحی 3 گانه منطقه شناسایی و سرشماری شده اند، همچنین طبق استانداردهای اعلام شده شامل خدمات برق خودرو، تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک، برق استارت و دینام، شیشه و آینه اتومبیل، تعمیرکاران و فروشندگان موتوسیکلت و دوچرخه طبقه بندی و ساماندهی شده اند.
    وی با بیان اینکه طی1500 مورد بازدید از اصناف شناسایی شده اقداماتی شامل 540 مورد صدور اخطار کتبی به واحدهای صنفی متخلف،340 مورد رفع مزاحمت،23 مورد اعمال و ارسال به کمیسیون بند20 و 12 مورد پلمپ و اجرای طرح های ضربتی با هماهنگی اداره خدمات و محیط زیست شهری منطقه و نواحی برای رفاه حال شهروندان از ابتدای سال برنامه ریزی و اجرا گردیده است، تصریح کرد: یکی از پتانسیل های منطقه همجواری با حریم قدس رضوی است و فعالیت برخی از صنوف و مشاغل در محدوده منطقه، مزاحمت هایی برای زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) به همراه دارد که اگر ساماندهی این مشاغل با جدیت دنبال شود علاوه بر کاهش هزینه های مدیریت شهری و ارتقای امنیت اجتماعی، تاثیر زیادی بر افزایش رضایتمندی شهروندان خواهد داشت.
    وی با تاکید بر ساماندهی مشاغل آلاینده خیابان امام رضا (ع) و نامجو بیان کرد: یکی از مسائل زندگی شهری همجواری بسیاری از مشاغل و کاربری های غیر استاندارد در مجاورت یکدیگر است. با توجه به مسکونی بودن بافت شهری وجود مشاغل مزاحم و آلاینده باعث تضییع حقوق شهروندی می شود به همین جهت انتقال مشاغل الاینده به خارج از محدوده شهری دارای اهمیت خاصی است.
    شهردار منطقه 8 در پایان تعامل و همکاری شهروندان و صاحبان مشاغل به عنوان صاحبان اصلی شهر را در ساماندهی مشاغل مزاحم بسیار مهم دانست و افزود: شهر مشهد با همکاری و رعایت ضوابط شهروندی به شهری بهتر و عاری از معضلات ترافیکی، بصری و ... تبدیل می شود و جا برای کارهای بهتر در بهبود منظر شهری بیش از گذشته باز می گردد.

    تعداد بازدید: 11
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر