اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 21
    کد: 192386
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۱۱/۱۶

    جمع‌آوری روزانه 105تن زباله در منطقه هشت

    شهردار منطقه8 از جمع‌آوری روزانه 105تن زباله و ر فت و روب سنتی و مکانیزه 2/5 میلیون متر مربع از سطح معابر منطقه هشت در این منطقه خبر داد .
    جمع‌آوری روزانه 105تن زباله در منطقه هشت

    شهردار منطقه8 از جمع‌آوری روزانه 105تن زباله در این منطقه خبر داد و اظهار کرد: شهروندان می‌توانند با بیرون گذاشتن زباله در ساعات تعیین شده از دوباره‌کاری شهرداری برای جمع‌آوری زباله و پسماند و تحمیل هزینه مازاد جلوگیری کنند.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، مهندس علی شیرازی با بیان اینکه روزانه حدود 10درصد زباله‌های خانگی منطقه از مبدأ تفکیک می‌شود، بیان کرد: تفکیک زباله از مبدأ به‌منظور دستیابی به اهداف بهداشتی و زیست محیطی مورد توجه است و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی لازم شود.
    شهردار منطقه هشت با اعلام این موضوع که مقدار 5/2 میلیون متر مربع از سطح معابر منطقه هشت بصورت سنتی و مکانیزه فت و روب میشود اظهار داشت: تفکیک زباله‌های خانگی از مبداء و توسط شهروندان علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های شهری و تبدیل زباله‌های قابل بازیافت به مواد مصرفی، در کاهش آلودگی‌های ناشی از عدم تفکیک و رهاسازی زباله‌ها در معابر و خیابان ها تاثیر بسزایی دارد.
    وی خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان در ارتباط با مدیریت پسماندها سبب کاهش تولید زباله در مبدأ با تغییر الگوی مصرف و تفکیک پسماندهای خشک و تر می‌شود.

     

    تعداد بازدید: 21
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر