اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 54
    کد: 96993
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۲/۱۹

    اجرای طرح لایروبی و پاکسازی کال قره خان – شهرداری منطقه هشت

    لایروبی و پاکسازی کال بزرگ قره خان به طول 2380 متر به همت اداره خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه هشت
    اجرای طرح لایروبی و پاکسازی کال قره خان – شهرداری منطقه هشت

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت: در راستای کسب رضایت شهروندی و جلوگیری از بروز انواع بیماری وآلودگی های زیست محیطی عملیات لایروبی و پاکسازی کانال‌ بزرگ قره خان اجرایی گردید .
    شهردار منطقه هشت با اعلام خبر فوق بیان داشت : با هدف روان سازی و دفع پساب ها و جلوگیری از بوی نامطبوع و به منظور جلوگیری از انتشار بیماریهای محیطی نظیر سالک طرح لایروبی و پاکسازی کال بزرگ قره خان در سطح منطقه هشت عملیاتی گردید .
    مهندس اصغری در ادامه افزود : عملیات لایروبی با هدف روان سازی دفع پساب ها و جلوگیری ازانتشار آلودگی های زیست محیطی و شیوع بیماری و انتشاربوی نامطبوع در خیابان ها و معابر شهری و نیز حفظ محیط زیست مخصوصا در فصل گرما ضرورت ویژه دارد. لذا اجرای طرح لایروبی و پاکسازی این کال که در حدفاصل خیابان دانشگاه تا امام رضا(ع) را در برمیگیرد در دستور کار اداره خدمات شهری منطقه قرار گرفته است .
    شهردار منطقه هشت اجرای فعالیت مذکور را در راستای کست رضایت عمومی مردم برشمرد و بیان داشت : مشارکت جدی شهروندان در عدم تخلیه زباله و نخاله‌های ساختمانی در جوی‌ها باعث جلوگیری از آبگرفتگی و پاکیزگی بیش‌تر شهر می‌شود.همه شهروندان در ایجاد شهری پاک و ایمن باید شهرداری را یاری و از تخلیه ضایعات و پسماندها در کانال ها و جوی‌ها خودداری کنند زیرا مردم در کاهش خطرات و هزینه‌ها نقش اساسی دارند.
    مهندس اصغری در پایان اظهار داشت: پاکسازی انهار و کانال ها از ضایعات به منظور پیشگیری از بحران در مواقع بارندگی از جمله اهداف عملیات است وخود باعث ارتقای سطح بهداشتی و جلوگیری از آب‌افتادگی معابر در مواقع بارندگی می‌شود، با اجرا شده است
    وی تصریح کرد: مشکل آبگرفتگی و ساماندهی آب‌های سطحی امر مهمی است که در مدیریت شهری بر آن تاکید شده است و باید در تمام محلات به ویژه مکان‌هایی که برخی از شهروندان بدون رعایت حقوق دیگران، فاضلاب خانگی خود را به داخل کانال‌ها رها می‌کنند بیش‌تر مورد توجه قرارگیرد.
     

    تعداد بازدید: 54
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر