اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 165
    کد: 114058
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
    شهردار منطقه هشت مشهد خبر داد:

    کوهسنگی : امن‌ترین بوستان مشهد

    امنیت بوستان کوهسنگی از 7بوستان دیگر شهر بیشتر است.
    کوهسنگی : امن‌ترین بوستان مشهد

    کوهسنگی یکی از قدیمی‌ترین و خاطره‌انگیزترین گردشگاه‌های مشهد است که به‌دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر، به این نام خوانده می‌شود و در‌کنار رشته‌کوه‌های جنوبی مشهد واقع شده است. این تفرجگاه زیبای مشهد در تابستان با پذیرش حجم انبوه گردشگر، پس‌از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی، بیشترین میزان حضور مسافر و گردشگر را دارد.
    بوستان کوهسنگی، اولین گزینه تفریح برای خانواده‌های مشهدی
    بوستان کوهسنگی، مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان به‌ویژه خانواده‌هاست. در‌واقع امنیت خاطر، زیبایی و محیط دلنشین بوستان، از‌جمله عواملی است که سبب شده کوهسنگی، میزبان خانواده‌های مشهدی در تعطیلات و ایام هفته باشد.
    شهردار منطقه‌8 مشهد ضمن تایید این موضوع گفت: احساس امنیت، اولین موضوعی است که سبب می‌شود خانواده‌های مشهدی و زائران، این پارک را به‌عنوان اولین گزینه گذران اوقات فراغت انتخاب کنند.
    سید‌ابراهیم علیزاده درباره اتخاذ تهمیداتی که منجر به افزایش احساس امنیت در پارک می‌شود، توضیح داد: صد نفر در انتظامات پارک مشغول به فعالیت هستند که آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند تا هنگام بروز ناهنجاری‌های اجتماعی یا بداخلاقی وارد عمل شوند.
    پارک کوهسنگی به روایت آمار و ارقام
    وی به بررسی شاخص احساس امنیت بین پارک‌های مهم شهر اشاره کرد و گفت: این شاخص‌ها بین پارک‌های کوهسنگی، بهار، کمپ غدیر، وکیل‌آباد، طرق، ملت، خورشید و ریحانه بررسی شده است و دراین‌میان، پارک کوهسنگی با 55.33 درصد بیشترین شاخص احساس امنیت را از آن خود کرده است.
    شهردار منطقه‌8 مشهد عنوان کرد: از دیگر شاخص‌های بررسی‌شده در پارک‌های فوق، آسیب‌های اجتماعی مانند توزیع یا مصرف مواد مخدر بود که بوستان کوهسنگی بین هشت‌پارک بزرگ مشهد، کمترین میزان آسیب‌پذیری را داشت.
    علیزاده از دیگر شاخص‌های امنیت به درگیری فیزیکی اشاره کرد و بیان داشت: در این شاخص نیز بوستان کوهسنگی از پارک بهار، کمپ غدیر، وکیل‌آباد، طرق، ملت، خورشید و ریحانه با 16‌درصد، درگیری فیزیکی کمتری دارد.
    وی اضافه کرد: شاخص‌های دیگری مانند امنیت برای دختران و زنان در پارک‌ها نیز بررسی شده است که بوستان کوهسنگی بین پارک‌های اشاره‌شده بیشترین میزان امنیت برای حضور دختران و زنان را داراست.
    علیزاده ادامه داد: در موضوع دزدی و زورگیری نیز بوستان کوهسنگی کمترین شاخص ممکن را بین پارک‌های بزرگ مشهد کسب کرده است. شاخص رضایت از امکانات و فضای پارک نیز در هشت‌پارک یاد‌شده بررسی شد که پارک کوهسنگی با 69.90 درصد بیشترین میزان رضایتمندی از امکانات و فضای پارک را به خود اختصاص داده است.

    تعداد بازدید: 165
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر