اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 97
    کد: 115050
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
    روزنامه شهرآرا :

    موافقت شورای شهر با ایجاد مجتمع خودرو برای نمایشگاه داران

    گزارش روزنامه شهرآرا در خصوص اقدامات شهرداری منطقه هشت در راستای ساماندهی سد معبر خیابان خرمشهر
    موافقت شورای شهر با ایجاد مجتمع خودرو برای نمایشگاه داران

    چرا سدمعبر شهرداری با نمایشگاه‌های اتومبیل که از فلکه عدل خمینی تا فلکه١۵خرداد داخل پیاده‌رو اتومبیلشان را پارک می‌کنند، برخورد نمی‌کند؟ اهالی منطقه به‌جای پیاده‌رو باید از خیابان استفاده کنند. چرا اتحادیه اتومبیل‌فروشان به اعضای خود اجبار نمی‌کند پارکینگ جدا داشته باشند تا از پیاده‌رو استفاده نکنند؟» شاید بتوان گفت یکی از موارد فراوان که حریم خصوصی شخص به راحتی زیر پا گذاشته می شود همین پارک یا تردد خودرو در پیاده‌روهاست. مانندخیابان خرمشهر که در پیامک شهروند ذکر شده است. برای پیگیری این مشکل ابتدا به‌سراغ شهردار منطقه٨ مشهد رفتیم.
    علیزاده درباره اقدامات انجام شده برای برخورد با ماشین‌های پارک شده در پیاده‌روی خیابان خرمشهر می‌گوید: ما در رابطه با خیابان خرمشهر با پلیس راهور هماهنگ کرده‌ایم که هر چند وقت یک‌بار به نمایشگاه‌دارانی که ماشین‌ها را در پیاده‌رو پارک می‌کنند، اخطار داده و در بعضی موارد این خودروها را به پارکینگ منتقل ‌کنند.
    وی در همین راستا می‌افزاید: یکی دیگر از اقدامات ما این بوده که عملا به املاک تجاری در این منطقه هیچ‌گونه مجوزی برای نمایندگی خودرو داده نمی‌شود و همچنین پیگیر هستیم که فضایی را در سطح شهر ایجاد کنیم که همه نمایندگی‌ها را به یک مجتمع متمرکز منتقل کنیم، این در حالی است که پیداکردن زمین با مساحت زیاد، سخت به نظر می‌رسد و به همین دلیل فعلا مکان مدنظر را پیدا نکرده‌ایم.
    این مقام مسئول ضمن بیان اینکه سعی شهرداری منطقه بر این است که هم مسیر تردد مردم باز بشود و هم آرامش محلی مردم از بین نرود، اذعان می‌کند: اینکه بخواهیم این اتومبیل‌ها را از خیابان و پیاده‌رو جمع کنیم، شاید کار سختی نباشد ولی با این‌کار باعث می‌شویم ماشین‌ها به سمت کوچه‌ها سوق پیدا کنند که در این صورت دردسرش برای اهالی منطقه بیشتر خواهد بود.
    علیزاده در بخش دیگری از سخنانش تنها راه اساسی رفع مشکل پارک خودروها در پیاده‌رو و خیابان‌هایی که نمایشگاه‌های اتومبیل وجود دارند را منتقل‌شدن این نمایشگاه‌ها به یک مجتمع خودرویی، آن هم در سطح شهر مشهد می‌داند و می‌افزاید: درحال حاضر اقداماتی که شهرداری انجام می‌دهد، مسکن موقت است.
    وی ادامه می‌دهد: شغل نمایشگاه اتومبیل به‌عنوان شغل مزاحم تعریف نشده است اما این نمایشگاه‌ها به علت مراجعه‌کننده زیاد پارک طولانی مدت باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان می‌شود؛ از طرفی چون این افراد ثابت نیستند، امکان برخورد با آن‌ها هم وجود ندارد. در ادامه این پیگیری با مسئول سدمعبر منطقه٨ شهرداری صحبت
    می‌کنیم.
    شیبانی ضمن ارائه گزارشی از جزئیات اقدامات انجام شده دراین خصوص می‌گوید: از ابتدای مهر٩۵ تاکنون تعداد ۵۴مورد اخطاریه رفع سدمعبر به مغازه‌ها داده و ٣۶مورد مغازه‌داران را به شورای حل اختلاف شهرداری ارجاع داده‌ایم.
    این مقام مسئول در همین راستا می‌افزاید: ٧٠ساعت با راهنمایی و رانندگی هماهنگ کرده ایم که مامور راهور در معیت گشت‌های شهرداری برای اعمال قانون داشته باشیم که درنهایت ۵٣٠مورد از خودروهایی که سدمعبر کرده بودند، جریمه شدند.
    وی در پایان سخنانش می‌افزاید: قبل از این برخوردها به نمایشگاه‌داران با دادن بروشورهایی اطلاع‌رسانی لازم را در جهت سد معبرکرده بودیم تا در جریان باشند.
    در ادامه برای اطلاع از اقدامات اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل مشهد به‌سراغ رئیس این اتحادیه رفتیم.حیدری در این رابطه به شهرآرا می‌گوید: این نمایشگاه‌ها در خیابان خرمشهر در حاشیه خیابان طرح پارک الیت دارند و یک طرف خیابان هم شهرداری برای پارک خودروها در لاین کندرو پارکینگ درست کرده است.
    وی ادامه می‌دهد: این کندروها به‌شکلی طراحی شده‌اند که یک طرف قابل پارک و یک طرف هم جلویش به فاصله هر چندمتر موانع فلزی تعبیه شده و فقط جلوی مغازه‌ها باز است.
    حیدری ادامه داد: یکی از کارهای اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل، این است که به نمایشگاه‌های متخلف با دادن اخطار اعلام بکند که اقدام آن‌ها تخلف است و در صورت تمکین‌نکردن از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهد شد. لذا از مردم خواستیم که این نمایشگاه‌های متخلف را با شماره ٨۵٢۵۴٧٠ به اتحادیه معرفی کنند تا با آن‌ها برخورد شود. این مقام مسئول در همین راستا در پایان سخنانش می‌گوید: ما موافقت شورای شهر را در مورد اینکه این نمایشگاه‌های اتومبیل به یک مجتمع خودرویی منتقل شوند، گرفته‌ایم و سه نقطه هم در شهر مشخص شده اما هنوز بسترهای لازم فراهم نشده است.

    تعداد بازدید: 97
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر