اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 158
    کد: 116307
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
    شهردار منطقه 8 مشهد در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی تاکید کرد؛

    ضرورت ارتقای سطح فرهنگ شهروندی برای پیشگیری از آلودگی هوا

    نشست تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی شهرداری منطقه 8 با محوریت بررسی معضلات ناشی از آلودگی هوا برگزار شد.
    ضرورت ارتقای سطح فرهنگ شهروندی برای پیشگیری از آلودگی هوا

    نشست تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی شهرداری منطقه 8 با محوریت بررسی معضلات ناشی از آلودگی هوا برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، سید ابراهیم علیزاده با بیان این مطلب اظهار کرد: ارتقای فرهنگ عمومی دغدغه اصلی مدیریت شهری است چراکه فعالیت‌های آموزشی سبب تغییر در نگرش، افکار عمومی و نهادینه شدن اموربه شکل منطقی و اصولی آن می‌شود.
    وی در این جلسه که با حضور روسای مراکز بهداشت و نماینده سازمان محیط زیست شهرستان مشهد تشکیل شده بود، بیان کرد: تعامل همه ادارات در بهبود وضعیت بهداشت شهر وظیفه شهروندی ماست که به ارتقای سطح سلامت شهر و شهروندان منتج خواهد شد. همکاری سازنده در همه ابعاد سلامت شهری هدف مدیریت شهری و ارتباط صمیمانه شورای بهداشت نتایج خوبی در راستای اهداف والای شهروند مداری خواهد داشت.
    شهردار منطقه 8 مشهد در ادامه افزود: از آنجا که از لحاظ جغرافیایی منطقه 8 در مرکز شهر واقع است و بسیاری از نهادها و ادارات معتبر دولتی و نیز مراکز مهم تجاری دراین محدوده واقع شده است، حجم بالای ترافیک و تردد شهروندان و زائران سبب گردیده است تا منطقه 8 شهری به شدت درمعرض عوارض و معضلات ناشی از آلودگی هوا قرار گیرد.
    وی همچنین به بیماری‌های فصلی به وِیژه آنفولانزا اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیماری‌های تنفسی ره‌آورد هوای ناسالم شهر است و تنها اقدام ممکن اطلاع‌رسانی و آموزش علائم و نشانه‌‎های بیماری به همراه اصول پیشگیری به شهروندان است.
    علیزاده با اشاره به تصمیمات گرفته شده بیان کرد: آلودگی هوا دغدغه شهروندان و مدیران شهرداری منطقه 8 و راهکار ارتقای سطح فرهنگ شهروندی است. آموزش و ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی و توزیع فلش کارت آموزشی برای پیشگیری از بیماریها در بین اقشار به ویژه دانش‌آموزان و... از جمله مصوبات این نشست بوده است.
    آموزش به شهروندان وخود مراقبتی از دیگر مصوبات بود که در قالب آموزش در مدارس و مساجد انجام خواهد شد وهمچنین توزیع محصولات فرهنگی مرتبط در این زمینه از دیگر اقدامات پیش‌بینی شده است.

    تعداد بازدید: 158
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر