اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد،
    تعداد بازدید: 190
    کد: 117950
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
    در اولین نشست تخصصی طرح دوام ثامن تاکید شد؛

    لزوم شهروند مداری و ارتقای سیستم مدیرت بحران در منطقه 8 مشهد

    با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته از 17 بهمن ماه دور جدید کلاس‌های آموزشی در سطح منطقه آغاز می‌شود
    لزوم شهروند مداری و ارتقای سیستم مدیرت بحران در منطقه 8 مشهد

    اولین نشست تخصصی منتخبین طرح دوام ثامن با هدف برنامه‌ریزی برای برگزاری کلاس‌های بازآموزی مدیریت بحران برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی  شهرداری منطقه هشت، مهندس علیزاده شهردار منطقه در این نشست گفت: با هدف افزایش مشارکت مردم و کارآمدشدن هرچه بیشتر سیستم مدیریت بحران شهر مشهد جهت امداد رسانی بهینه و به هنگام در دقایق اولیه بحران، مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد با همکاری جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی و اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی مصمم به اجرای پروژه ایجاد گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات گردیده‌اند.
    سیدابراهیم علیزاده با بیان این مطلب افزود: گروههای داوطلب واکنش اضطراری محلات مشهد که با نام اختصاری «دوام ثامن» نامیده می‌شود. گروه‌های مردمی هستند که در سطح محلات مشهد و با همکاری شهرداری، مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی و جمعیت هلال احمر استان تشکیل خواهد شد.
    وی هدف از تشکیل کلاس‌های آموزشی برای این گروه‌ها را ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان در مواجهه با حوادث و بحران‌ها به منظور خود امدادی و دگر امدادی تا زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه دانست و ادامه داد: آموزش افراد با هدف اینکه بتوانند در درجه اول خود و سپس خانواده و دیگران را از حوادث نجات دهند، یکی از مهم‌ترین و موثرترین روش‌ها در کاهش بروز آسیب‌های جانی، چه در زمان بروز حادثه و یا پس از آن در سطح دنیا مطرح است و این مهم در کشور ما که در صدر کشورهای آسیب‌پذیر از منظر بروز حوادث طبیعی بوده، از اهمیتی دو چندان برخوردار است.
    مهندس علیزاده در ادامه با بیان اینکه تاکنون 130 نفر دراین طرح شرکت و در قالب گروه دواطلبان دوام ثامن ساماندهی و آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند، گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته از 17 بهمن ماه دور جدید کلاس‌های آموزشی در سطح منطقه آغاز می‌شود.
    شهردار منطقه 8 مشهد در پایان با اشاره به اهداف مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری خاطرنشان کرد: فعال کردن پایگاه‌های چند منظوره مدیریت بحران در سطح محلات و در قالب تشکیل گروه‌های دوام ثامن در راستای خدمت‌رسانی بهتر و شایسته‌تر به مجاورن و زائران بارگاه ملکوتی ثامن‌الحجج(ع)، است که امید است با برقراری این آموزش‌های بتوان در محلات شهر بتوان شهروندان را برای مقابله و مدیریت در شرایط بحران آماده کرد.

    تعداد بازدید: 190
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر