اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 70
    کد: 143943
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۱۶

    ضرورت ارتقای سطح فرهنگ شهروندی برای پیشگیری از آلودگی هوا

    نشست تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی شهرداری منطقه 8 با موضوع بررسی آلاینده‌های هوا و اطلاع‌رسانی بیمارهای سرطانی برگزار شد.
    ضرورت ارتقای سطح فرهنگ شهروندی برای پیشگیری از آلودگی هوا

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، حجت فرقانی گفت: ارتقای فرهنگ عمومی دغدغه اصلی مدیریت شهری است چرا که فعالیت‌های آموزشی سبب تغییر در نگرش، افکار عمومی و نهادینه شدن امور به شکل منطقی و اصولی آن می‌شود.
    وی افزود: تعامل همه ادارات در بهبود وضعیت بهداشت شهر وظیفه شهروندی ماست که به ارتقاء سطح سلامت شهر و شهروندان منتج خواهد شد؛ همکاری سازنده در همه ابعاد سلامت شهری هدف مدیریت شهری و ارتباط صمیمانه شورای بهداشت نتایج خوبی در راستای اهداف والای شهروند مداری خواهد داشت.
    شهردار منطقه 8 مشهد در ادامه گفت: از آنجا که از لحاظ جغرافیایی منطقه 8 مشهد در مرکز شهر واقع است و بسیاری از نهادها و ادارات معتبر دولتی و نیز مراکز مهم تجاری دراین محدوده واقع شده است، حجم بالای ترافیک و تردد شهروندان و زائران سبب شده تا منطقه 8 شهری به شدت در معرض عوارض و معضلات ناشی از آلودگی هوا قرار گیرد.
    در ادامه دکتر رسولیان دبیر جلسه نیز با اشاره به افزایش بیماری سرطان گفت: متاسفانه این روزها شاهد افزایش بیماری‌های سرطانی هستیم که عواملی مانند ژن، سبک زندگی نادرست، آلودگی هوا و استرس‌های روزمره عامل آن هستند و تنها اقدامات ممکن برای پیشگیری از آن سبک زندگی و تغذیه درست است.
    وی ادامه داد: این روزها آلودگی هوا نیز از دغدغه‌های مدیران و شهروندان شده است، برای رفع این مشکل باید به دنبال ارتقای سطح فرهنگ شهروندی باشیم و مردم را به استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی تشویق کنیم.

    تعداد بازدید: 70
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر