اوقات شرعی
 • چهارشنبه،18 تیر 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 32
    کد: 166117
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
    در راستای تقویت و ارتقاکیفی فضای سبز صورت میپذیرد :

    اجرای عملیات چالکود درختان سطح فضای سبز منطقه هشت

    شهردار منطقه هشت از اجرای عملیات چالکود درختان به جهت بهبود شرایط موجود برای تغذیه درختان خبر داد.
    اجرای عملیات چالکود درختان سطح فضای سبز منطقه هشت

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : اجرای طرح چالکود با نظارت کارشناسی اداره فضای سبز آغاز گردیده که در آن چاله هایی در اطراف درختان حفر و ترکیبی از کودهای شیمیایی و حیوانی ، خاک نباتی جهت با هدف بهبود کیفی خاک و تقویت هرچه بیشتر ریشه درختان در آنها ریخته می شود که با اجرای این طرح ، طی سالهای آتی شاهد فضای سبزی پویا و شاداب خواهیم بود.
    دکتر حجت فرقانی اجرای عملیات چالکود درختان را در راستای تقویت و اترقای کیفی فضای سبز شهری دانست و افزود : هدف از اجرای چالکود بالابردن راندمان وکارایی مصرف کود، بهبود جذب عناصر غذایی بدلیل ایجاد فضایی عاری ازآهک و مناسب برای ریشه ها، بهبود تهویه خاک، افزایش نفوذ پذیری خاک توسط حفره هایی مملو از موادآلی، افزایش سطح تماس مستقیم ریشه با مناطق غنی از کود، ایجاد زهکش درخاک با حفر چاله های عمیق در بسترهای دارای محدودیت می باشد.
    وی در ادامه افزود : روش چالکود شکل خاصی از جایگذاری موضعی کودهای آلی و شیمیایی در خاک می باشد. چالکود زمستانه باعث آماده شدن کود در زیر خاک برای استفاده درخت در اول فصل رشد گیاه می باشد.
    شایان ذکر است عملیات چالکود درختان سطح فضای سبز منطقه هشت در بزرگراه شهید کلانتری و با درختان توت و اقاقیا آغاز گردیده است .
     

    تعداد بازدید: 32
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر