اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 49
    کد: 174436
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
    میزبانی بوستان کوهسنگی در شب های رمضان،؛

    برگزاری رویداد اجتماعی - مردمی «بهار جان‎ها» در بوستان بزرگ کوهسنگی

    شهردار منطقه 8 از برگزاری مراسم معنوی «بهار جان ها» در بوستان کوهسنگی در ماه مبارک رمضان خبرداد.
    برگزاری رویداد اجتماعی - مردمی «بهار جان‎ها» در بوستان بزرگ کوهسنگی

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، حجت فرقانی با اعلام خبر بالا به بیان جزئیات این مراسم پرداخت و خاطرنشان کرد: این مراسم هر شب از ساعت 19 الی 22 با همکاری و مشارکت شهروندان صورت میگیرد شامل مواردی همچون : افطاری ساده، جزء خوانی قرآن کریم ، سخنرانی تخصصی کارشناسان ذیربط میباشد.
    شهردار منطقه هشت در این باره افزود: این محفل با هدف ارتقای سطح تعاملات اجتماعی شهروندان و مدیریت شهری، همچنین ترویج فرهنگ و معارف قرآنی در سطح عمومی، شناسایی و استفاده از توان اجرایی تشکل‎های مردمی انجام می شود.
    فرقانی در خصوص استقبال شهروندان از این برنامه در سال‎های گذشته بیان کرد: گسترش معنویت و انس با قرآن کریم، مانوس کردن نوجوانان و جوانان با قرآن و مفاهیم والای قرآنی و حضور خانوادگی شهروندان از جمله اهداف این طرح است که تا به امسال با استقبال خوبی از طرف شهروندان همراه بوده است.
    وی سخنرانی، تفسیر توسط سخنرانان مطرح دانشگاهی و حوزوی ویژه برنامه‌های فرهنگی، بازارچه رمضان، مناجات‌خوانی، تواشیح، برگزاری ویژه برنامه در شب‌های قدر، جشن ولادت امام حسن (ع) و عید سعید فطر را از دیگر برنامه‌های مراسم «بهار جان ها» دانست و افزود: یک از اهداف جانبی برگزاری محافل انس با قران استفاده از فرصت و فضای معنوی ماه رمضان برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه و انس شهروندان در کنار طبیعت با آموزه های قرآنی و ایجاد بستر تعاملات اجتماعی و شهروندی اعلام کرد .
    گفتنی است؛ پارک کوهسنگی مشهد یکی از بزرگترین و پرجاذبه ترین بوستان‎های شهر مشهد است که روزانه شمار زیادی از مجاورین و زائرین حضرت رضا(ع) را به سوی خود جذب می کند. استفاده بهینه از مکان‌های تفریحی در جهت رشد و تعالی فرهنگ اسلامی، به‎خصوص فرهنگ قرآنی، خود نقش به‎سزایی را در جهت تأثیرگذاری بر نسل جوان و نوجوان ایفا می‌‎کند.

    تعداد بازدید: 49
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر