اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 30
    کد: 176195
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۱۸

    شناسایی 22 واحد غیر مجاز دپو پسماند در شهرداری منطقه هشت

    شهردار منطقه هشت با تاکید بر مشکلات زیست محیطی دپوی غیراصولی ضایعات و پسماند خشک خبر داد : شناسایی 22 واحد غیر مجاز دپو پسماند ؛
    پاکسازی7 واحد غیر مجاز دپو پسماند ، جمع آوری410کوله بر و 3500کیلو ضایعات
    شناسایی 22 واحد غیر مجاز دپو پسماند در شهرداری منطقه هشت

    واقعیت این است که در حال حاضر واحدهای تجاری وجود دارند که صاحبان آن ها با کم ترین سرمایه گذاری و صرف داشتن چهاردیواری اقدام به خرید پسماند خشک و نگه داری غیرمجاز آن ها در مغازه می کنند. اتفاقی که در عمل برای ساکنین محلات مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند و طبق قانون تخلف آشکار به شمار می رود.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت :شهردار منطقه هشت با تاکید بر مشکلات زیست محیطی دپوی غیراصولی ضایعات و پسماند خشک اظهار کرد: فعالیت واحدهای غیرمجاز جمع‌آوری و تفکیک پسماند خشک از زباله های شهری و افرادی که در این رابطه فعالیت می کنند علاوه بر اینکه سبب آلودگی های زیست محیطی در سطح شهر و به خطر افتادن سلامت شهروندان موجب زشتی چهره شهر نیز می شود.
    شیرازی افزود: به منظور حفظ سلامت ساکنین، تمامی نواحی ماموریت دارند تا به محض شناسایی این موارد مراتب را به کمیسیون بند 20 اطلاع دهند تا پس از اخذ رای کمیسیون نسبت به پلمب این اماکن اقدام شود. شهردار منطقه هشت با اعلام اینکه تاکنون 22 واحد متخلف شناسایی شده اند، عنوان کرد:معرفی9 پرونده به دادگاه،پاکسازی7 مورد ، جمع آوری410کوله بر و 3500کیلو ضایعات وتوقف11 خودرو پیمانکار سازمان مپ وتحویل به گشت سازمان از ابتدای سال جاری داشتیم.
    اظهار داشت: یکی از مسائل مهمی که در حوزه بهداشت و سلامت مردم نقشی مهم و اساسی ایفا می کند، توجه به مدیریت پسماند است چرا که کوتاهی در این حوزه می تواند اثرات زیان باری بر سلامت مردم و محیط زیست داشته باشد و بی توجهی به اصول بهداشتی در حوزه مدیریت پسماند ، حقوق شهروندان را در محدوده قانونی حریم شهر ضایع کرده و سلامت عمومی جامعه را به مخاطره می اندازد.
    شیرازی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش ما این است تا اقدامات مربوط به خرید و فروش ضایعات به شکل قانونی و در فضایی دور از محل زندگی سکنه اتفاق بیفتد.

     

    تعداد بازدید: 30
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر