اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 40
    کد: 176669
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
    در بوستان بزرگ کوهسنگی برگزار گردید :

    اختتامیه رویداد اجتماعی قرآنی بهار جانها و جشن روز جهانی اهدای خون

    اختتامیه رویداد اجتماعی قرآنی بهار جانها و جشن روز جهانی اهدای خون در گرادیان پارک بزرک کوهسنگی در روز جمعه مورخ 24 خرداد ماه برگزار گردید.
    اختتامیه رویداد اجتماعی قرآنی بهار جانها و جشن روز جهانی اهدای خون

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : دکتر حسنی بیان داشت : اهدای خون داوطلبانه و مستمر از بارزترین معروف ها در جامعه اسلامی و سراسر خیر و برکت می باشد.بر همین اساس مراسم جشن روز جهانی اهدای خون با مشارکت شهرداری منطقه 8 و سازمان ملی انتقال خون در گرادیان پارک بزرگ کوهسنگی در روز جمعه مورخ 24 خرداد ماه برگزار گردید.
    معاون فنی سازمان انتقال خون خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان ساخت : تامین کافی خون سالم در گرو ترویج مسئولانه ضرورت اهدای مستمر خون و نیز مشارکت روزافزون و آگاهانه افراد سالم جامعه است.
    شهردار منطقه در مراسم تقدیر از اهداکنندگان خون در گرادیان بوستان کوهسنگی همزمان با روز جهانی انتقال خون برگزار شد، گفت: باوجود پیشرفت های انجام شده در علم پزشکی تاکنون هیچ جایگزینی برای خون و فرآورده های خونی وجود ندارد و نیاز روزانه به این ماده جایگاه اهمیت انتقال را مشخص می‌کند.
    مهندس علی شیرازی با اشاره به نبود آموزش درست در زمینه اهدای خون در این سالها، ادامه داد: موضوع انتقال خون مغفول مانده است. در کتابهای درسی همه اصول محیط زیست و خون از جمله گلبولهای سفید و گلبولهای قرمز، نقش اکسیژن در خون و... را آموزش داده اند اما درس زندگی را نمیدهند. به فرزندانمان و حتی خودمان یاد نداده ایم که خون امری واجب در زندگی است و از سن 18سالگی میتوانید سالی یک یا دو بار در جریان خون مشارکت کنید این نقص در فرهنگ ماست.
     

    تعداد بازدید: 40
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر