اوقات شرعی
 • چهارشنبه،20 آذر 1398
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد
    تعداد بازدید: 63
    کد: 179128
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهدمقدس در بازدید از محله جنت:

    مدیریت شهری از بازسازی های به شکل سنتی حمایت خواهد کرد .

    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهدمقدس گفت: برخی از بناهای سطح شهر این روزها در حال بازسازی به شکل اصیل و سنتی هستند؛ مدیریت شهری مشهد از این اقدام استقبال می‌کند و به زودی طرح حمایتی از چنین فعالیت‌هایی آماده خواهد شد .
    مدیریت شهری از بازسازی های به شکل سنتی حمایت خواهد کرد .

    محمدهادی مهدی‌نیا، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد، ظهر امروز و در قالب طرح محله‌گردی، از خیابان جنت بازدید و با کسبه، شهروندان و هیئت امناء آن گفتگو کرد.
    وی در پایان بازدید به تشریح هدف از برنامه امروز خود پرداخت و اظهارکرد: با توجه به اینکه درصدد بودیم این بازدید در فضای فعالیت بازار باشد، لذا برنامه خود را از جمعه صبح به بعدازظهر 5شنبه موکول کردیم که واحدهای تجاری فعال باشند.
    مهدی‌نیا محله جنت را یکی از محلات قدیمی مشهد دانست که راسته تجاری آن از رونق و سرزندگی بینظیری برخوردار بوده و تجربه پیاده‌مداری نیز در آن اجرایی شده است.
    رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورایش هر مشهد با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های مکان رویداد در این محله طی ماه های اخیر سبب شده تا جمعیت بیشتری در آن حضور پیدا کنند، افزود: بسیار خرسندیم که شهرداری مشهد با این اقدام خود موجب شده مغازه‌ها از رونق بیشتری برخوردار شوند و بدین ترتیب بخشی از جوانان ما مشغول فعالیت باشند.
    مهدی‌نیا با اشاره به نمای یکی از ساختمان‌ها در خیابان ارگ که از سوی مالکان به شکل سنتی بازسازی شده است، تصریح کرد: شورای شهر و مدیریت شهری مشهد از این اقدام استقبال می‌کند؛ در همین راستا مقرر شده طرحی برای ارائه در صحن علنی شورا آماده شود تا بدین ترتیب مالکان دیگر نیز به بازسازی های سنتی ترغیب و تشویق شوند.
    وی افزود: در بحث بازآفرینی نیز پیشنهاد شده که دفتر تسهیلگری برای خیایان جنت و ارگ درنظر گرفته شود تا از طریق مشارکت مردمی، راهکارهایی برای احیا و مرمت و بازسازی این بافت‌ها پیش‌بینی گردد.

    تعداد بازدید: 63
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر