اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 23
    کد: 183452
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۷/۰۴

    امحا و جمع آوری 13351 متر مربع دیوار نوشته ، پوستر و پرده غیر مجاز از سطح نواحی سه گانه منطقه هشت

    در جهت حذف آلودگی های بصری و همچنین حفظ و نگهداری نما و منظر شهری مدیریت شهری منطقه هشت نسبت به اجرای عملیات پاکسازی دیوار نویسی ؛برچسب و پوستر از سطح نواحی سه گانه منطقه هشت اقدام نمود .
     امحا و جمع آوری 13351 متر مربع دیوار نوشته ، پوستر و پرده غیر مجاز از سطح نواحی سه گانه منطقه هشت

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت:مهندس علی شیرازی شهردار منطقه هشت : به منظور حفظ آراستگی و نظافت معابر و خیابان های سطح منطقه هشت ، در طی 6ماهه نخست ، نیروهای پر تلاش اداره خدمات شهری و محیط زیست شهری شهرداری منطقه ، با تمامی امکانات و نیروهای زحمتکش خود اقدام به پاکسازی و امحای شعار نویسی ها ، دیوارنویسی و پوستر های تبلیغاتی ، جمع آوری بنرها ، تراکت ها که بدون اخذ مجوز و بصورت غیر قانونی در سطح منطقه نصب گردیده بود ، نمودند .
    با عنایت به موقعیت جغرافیایی منطقه هشت در هسته تجاری؛ اداری شهر و مجاورت با نهادهای انتظامی و سیاسی و اداری مهم شهر مشهد نظارت بر حفظ آراستگی و نظافت معابر و خیابان های سطح منطقه امر مهم و استراتژیک محسوب میگردد.وطبق ماده 92 قانون شهرداری ها ، آگهی ها و دیوار نویسی های غیر مجاز جرم محسوب می شود و در محضر قانون ارتکاب به جرم در این گونه موارد به نوعی نقض آشکار حقوق شهروندی است.
    مهندس شیرازی بیان داشت: بسیاری از دیوار نویسی های صورت گرفته درمنطقه بدون اخذ مجوز و غیر قانونی است و طبق قانون شهرداری می بایست در راستای زیباسازی بصری و حفظ منظر شهری نسبت به پاکسازی این موارد اقدام گردد.
    وی افزود : به همین منظور واحد خدمات شهری منطقه طی گشت های مستمر خود که به صورت روزانه از خیابان های سطح منطقه به عمل می آید نسبت به پاکسازی و امحای شعار نویسی ها ، دیوارنویسی و پوسترهای تبلیغاتی موجود اقدام نموده که بدین منظور طی6 ماهه نخست سال جاری1126 متر مربع دیوار نوشته، 8882متر مربع عکس و پوستر و 3343 متر مربع پرده نوشته غیر مجاز از سطح نواحی منطقه جمع آوری و امحا شده است.
    شیرازی در پایان هدف از اجرای این طرح را حذف آلودگی های بصری ، آراستگی منظر شهر و ارتقای زیبایی نمای شهری دانست و تاکید کرد: لازم است که شهروندان گرامی قبل از هرگونه دیوار نویسی، نصب پرده و پوستر های تبلیغاتی مجوز های لازم را اخذ نمایند تا مانع از برزو هرگونه مشکل برای خود و سایر شهروندان گردند.

    تعداد بازدید: 23
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر