اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 141
    کد: 34714
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۱۰/۱۹

    ساماندهی مشاغل مزاحم شهری در هسته مرکزی شهر ، نیازمند همکاری مدیریت شهری و شهروندان

    گزارش آماری کمیسیون بند 20 شهرداری منطقه هشت
     ساماندهی مشاغل مزاحم شهری در هسته مرکزی شهر ، نیازمند همکاری مدیریت شهری و شهروندان

    سرپرست شهرداری منطقه هشت با اعلام گزارش آماری واحد ساماندهی مشاغل مزاحم این منطقه بیان داشت : یکی از مسائل زندگی شهری همجواری بسیاری از مشاغل و کاربری های غیر استاندارد در مجاورت یکدیگر است . بعنوان مثال : همجواری کاربری های صنعتی – کارگاهی همجوار با کاربری های مسکونی از عمده معضلات شهرنشینی و عامل بروز مخاطرات برای شهروندان میباشد.
    مهندس کوثری در ادامه افزود : مشاغل مزاحم و آلاینده به عنوان پدیده هایی که از موقعیت مکانی نامناسب و سازمان نیافته ی برخی از فعالیتهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در فضاهای شهری ناشی شده اند، بر سلامت جسمی و روحی شهروندان و نیز سیمای شهرها اثرات سوء و نامطلوب دارند.
    وی با اشاره به اینکه این اقدامات به منظور کاهش آسیب‌های فردی و اجتماعی، پاکسازی محیط شهری وصیانت از حقوق شهروندان اجرا می شود، افزود: از ابتدای سال جاری بیش از 400 مورد مزاحمت شغلی شناسایی که برای 373 مورد از انها اخطار صادر و پرونده تشکیل شده است.
    وی اعلام کرد: 89 مورد اخطاریه صادر شده متعلق به ناحیه یک ، 70 مورد اخطاریه صادر شده متعلق به ناحیه 2 و 214 مورد اخطاریه نیز در ناحیه 3 صادر شده است
    مهندس کوثری با اعلام این موضوع که محیط شهری متعلق به همه شهروندان است و نباید کسی موجب آزار دیگر شهروندان شود ادامه داد : پس از بازدید های کارشناسان این اداره از سطح شهر بیش از 400 مورد مزاحمت شغلی شناسایی و برای 373 مورد از انها اخطار صادر و پرونده تشکیل شده است.
    سرپرست شهرداری منطقه 8 : با عنایت به موقعیت جغرافیایی و بافت خیابان های خرمشهر و بهار بیشترین تخلفات را مربوط به خدمات خودرویی عنوان کرد و گفت: این مشاغل بیشتر در ناحیه 3 فعالیت می کردند.
    سرپرست شهرداری منطقه هشت در پایان تعامل و همکاری شهروندان و صاحبان مشاغل به عنوان صاحبان اصلی شهر را در ساماندهی مشاغل مزاحم بسیار مهم دانست و افزود: شهر مشهد با همکاری و رعایت ضوابط شهروندی به شهری بهتر و عاری از معضلات ترافیکی، بصری و ... تبدیل می شود و جا برای کارهای بهتر در بهبود منظر شهری بیش از گذشته باز میگردد.
     

    تعداد بازدید: 141
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر